Andersenova bralna noč

V noči s petka, 23. marca, na soboto, 24. marca, je potekala v Pokrajinski in študijski knjižnici Andersenova bralna noč, katere so se udeležili učenci naše šole. Skozi noč so se odvijale različne aktivnosti, v katere so se učenci z navdušenjem vključevali. Razgibali so se ob jogi, se sprostili ob gongih, poslušali in brali pravljice, se poizkusili iz poznavanja Andersenovih pravljic v kvizu ter izdelali svoje lutke, a katerimi so naslednje jutro nastopili v dramatizaciji pravljice Svinjski pastir in predstavili staršem ter drugim obiskovalcem, kako so preživeli noč v knjižnici. Ob vsem tem pa so se seveda družili, se spoznavali in se zabavali. Za večino otrok je bil to enkraten in nepozaben dogodek in že sprašujejo, kdaj bo naslednja bralno noč.

Vtisi učencev:

Ta noč z Andersenom se mi je zdela zelo zabavna, zanimiva in poučna. Bilo mi je zelo lepo, saj sem se družila s prijatelji in hkrati spoznala nove prijatelje in prijateljice. Upam, da bom še kdaj imela priložnost prespati v knjižnici, saj mi je bilo zelo všeč. Še posebej všeč mi je bilo izdelovanje lutk. Tudi knjižničarke so bile zelooo zabavne. Upam, da bomo bralno noč še kdaj ponovili.

Sea Flegar, 5. b

Na bralni noči mi je bilo zelo všeč, ker smo izdelovali lutke, s katerimi smo naredili predstavo.

Pija Ukmar, 5. a

Na Andersenovi bralni noči mi je bilo zelo všeč, ker smo izdelovali lutke, si pripovedovali grozljivke in še mnogo vsega.

Ula Trajbarič, 5. a

Bilo mi je zelo všeč, ker se je dogajalo veliko zanimivega. Upam, da bo še kdaj takšna noč.

Bine Buzeti, 5. b

Ta noč je bila odlična. Mislila sem, da bomo samo brali Andersenove pravljice, pa je bilo boljše, kot sem si predstavljala.

Luša Polajner, 4. a

Noč je potekala veliko lepše, kot sem si predstavljala. Najlepše mi je bilo, ko smo izdelovali lutke, jedli pico in se obmetavali z blazinami.

Jana Trajanovska, 4. c

Najboljše mi je bilo, da smo se šli kviz in da smo imeli zajtrk pri Zvezdi. Z veseljem se bom udeležila še kakšne bralne noči.

Iva Rajbar, 4. c

Ne morem se odločiti, kaj mi je bilo najbolj všeč, saj mi je bilo všeč vse. Najbolj zanimivo pa mi je bilo, da pred tretjo uro ni šel nihče spat.

Sanja Purgaj, 4. a

Kaj vse smo počeli, si lahko ogledate na spodnjih fotografijah.