Ladjica

MOJA LADJICA

Jaz imam ladjico. Narejena je iz belega papirja. Ima pisane pike. Na njej sedi palček. Z ladjico pluje po morju. Valovi ga nesejo na zapuščen otok. Na otoku bo iskal skrinjico zakladov. V njej je polno cekinov.

Lana Legenič, 2.a

Izgubila sem ladjico. Je iz časopisnega papirja. Spustila sem jo po reki Ledavi, ki je v gozdu ob naši hiši. Bila sem žalostna, zato sem zgubala še eno ladjico.

Iva Šabjan, 2.a

Moja ladjica je pisana kot mavrica. Na njo sem nalepila nalepke in bleščice. Z družino sem šla v park. Bilo je sončno vreme. S sestrico sva spustili ladjico v ribnik. Potem smo šli na igrišče. Imeli smo se lepo.

Mara Zec, 2.a

Jaz sem svojo ladjico naredila iz risalnega lista. Pobarvala sem jo z vodenimi barvami in z rdečo barvico. Z družino smo odšli v park k ribniku in sem spustila ladjico v ribnik. Opazovali smo kako lepo se ziblje. S sestrico sva bili zelo veseli in ponosni na ladjico.

Ajša Šarkezi Horvat, 2.a

Moja ladjica je modre in bele barve. Pluje hitro, ker ima motor. Ima kapitana in to sem jaz Žan. Pluje naprej in nazaj, levo in desno. Ime ji je Optimus. Ladja in jaz sva plavala v bazenu.

Žan Komorski, 2.a

Moja ladjica je modro roza barve. Na vrhu ima zastavo. Na zastavi je črn metulj. Na boku ima okenca. Na njej piše Izola.

Vita Nonkovič, 2.a

Moja ladjica je zelene barve. Plava na vodi. Krmili jo mornarček. Ob njej plavajo delfini. Pluti z ladjo je lepo. Komaj čakam, da bom spet plul.

Aljaž Petrijan, 2.a

Moja ladjica je roza barve. Lahko jo spuščamo po vodi. Z njo bi plula v Brelo. Na njej so moji prijatelji. Dedi Karči se noče voziti z njo, ker mu je slabo. Ko so visoki valovi, je tudi meni slabo.

Zala Pojbič, 2.a

Moja ladja je črna. Ima jadra. Je iz plastike in ima topove. Z njo se rad igram.

Nik Barber, 2.a

Bil je deževen dan. Odhitel sem v sobo in izdelal papirnato ladjo. Oblekel sem si dežni plašč. Stekel sem k jezeru. Ladjico sem spustil v vodo. Na žalost jo je dež zmočil in je utonila.

Jan Kovačič, 2.a

Iz papirja sem naredil gliser in jadrnico. Navodila sem poiskal na računalniku. Gliserju sem narisal okna in sidro. Jadrnico sem pobarval. Odnesel ju bom v šolo.

Luka Ivančič, 2.a

Izdelala sem ladjico. Bila je bele barve. Spustila sem jo po vodi. Malo se je zmočila. Skoraj bi se potopila.

Maja Meško, 2.a

Jaz sem Eva in sem iz kartončka zgibala ladjico. Pobarvala sem jo na oranžno. Oblepila sem jo z rožicami. Dala sem jo v jezero. Čez njo so skakale ribice. Jesenski veter jo je odpihnil daleč stran.

Eva Horvat, 2.a

Svojo ladjico sem zgubala iz belega papirja. Na njo sem narisala morsko deklico Arielo, zato je ladjici tudi tako ime. Postavila sem jo v bazen na vrtu. Vanjo sva s sestrico pihali, da se je premikala. Bilo je zelo zabavno.

Lara Kalamar, 2.a

Bili smo na kresovanju ob Kraškem jezeru. Otroci smo izdelovali ladjice iz papirja. Ko smo zakurili kres, smo spustili ladjice in svečke. Moja ladjica je bila velika. Prehitela je vse ladjice.

Nino Nagy, 2.a

Moja ladjica je gasilsko rdeče barve. Prevaža potnike po morju. Ima tudi tobogan, bazen in ležalnike. Na ladji so kabine. Jaz Luša vozim ladjo. Dragi potniki, dobrodošli.

Luša Polajner, 2.a

Moja ladjica je bela. Je zelo majhna in hitra na valovih. Ima sidro, modro jadro in okna.

Luša Zakšek, 2.a