Rastem s knjigo

Projekt Rastem s knjigo 2016/17

»Rastem s knjigo« je nacionalni projekt spodbujanja bralne kulture. Z njim skušamo osnovnošolce in srednješolce motivirati za branje mladinskega leposlovja slovenskih avtorjev ter jih spodbuditi k obiskovanju splošnih knjižnic.

Naši sedmošolci so obiskali Pokrajinsko in študijsko knjižnico Murska Sobota:

7. a: v četrtek, 16. 2. 2017 (1. in 2. šolsko uro);

7. b: v petek, 10. 2. 2017 (1. in 2. šolsko uro);

7. c: v petek, 10. 2. 2017 (4. in 5. šolsko uro)

in v dar prejeli knjigo Vinka Möderndorferja KIT NA PLAŽI.

KITvinko m.

Kit na plaži – video

Nekaj utrinkov z obiska knjižnice:

IMG_20170210_090443 IMG_20170216_091559 (1)
IMG_20170210_114429 IMG_20170210_090328
IMG_20170210_114727

“Sončni vzhod prebuja naravo, branje knjig razsvetljuje glavo.”

Mongolski pregovor

Cilji nacionalnega projekta »Rastem s knjigo« so:

• spodbujati dostopnost kakovostnega in izvirnega slovenskega mladinskega leposlovja,
  • promovirati vrhunske domače ustvarjalce mladinskega leposlovja,
  • spodbujati bralno motivacijo šolarjev in njihov obisk splošnih knjižnic,
  • motivirati založnike za večje vključevanje sodobnih slovenskih piscev v založniške programe za mladino ter povečevanje deleža izdanega izvirnega slovenskega mladinskega leposlovja.

PROJEKT RASTEM S KNJIGO 2015/2016

Tudi v tem šolskem letu smo učence sedmega razreda vključili v projekt RASTEM S KNJIGO.

Nacionalni projekt spodbujanja bralne kulture izvajajo Javna agencija za knjigo, MIZKŠ, Združenje splošnih knjižnic in osnovnošolske knjižnice.

Namen projekta je približati domačo, slovensko, leposlovno knjigo vsem sedmošolcem in jih na ta način motivirati za branje.

Obenem pa želimo učencem predstaviti najbližjo splošno-izobraževalno knjižnico – Pokrajinsko in študijsko knjižnico v Murski Soboti (PIŠK) in jih tako povabiti, da bodo knjižnico redno obiskovali.

V knjižnici bodo učencem predstavili knjižnico, potek izposoje in vsakemu učencu podelili knjigo. Letos bodo učenci prejeli knjigo Damjana ŠINIGOJA ISKANJE EVE.

rastem s knjigo 1 rastem s knjigo 2

Več o projektu, avtorju in knjigi lahko izveste na spletni strani:

ali

Naši sedmošolci so knjižnico obiskali:

7. a v četrtek, 11. 2. 2016 (3. in 4. šolsko uro),

7. b v petek, 12. 2. 2016 (4. in 5. šolsko uro) in

7. c v ponedeljek, 15. 2. 2016 (5. in 6. šolsko uro).

Učence so v knjižnico spremljale učiteljice, ki jih poučujejo slovenščino in knjižničarka.

Nekaj utrinkov z obiska knjižnice.

slika rastemslika rastem 1

rastem 3

rastem 5

»Branje nas preobrazi iz tega, kar smo, v tisto, kar lahko postanemo v prihodnosti.«