SREČANJE PISATELJEV OKO BESEDE

Tudi letošnja podelitev nagrade za najboljše mladinsko literarno delo VEČERNICA in srečanje mladinskih ustvarjalcev OKO BESEDE je potekalo v Murski Soboti. Letošnji dobitnik nagrade je znova PETER SVETINA za pesniško zbirko  MOLITVICE S STOPNIC.

Prireditve so se udeležili tudi naši učenci bralnoznačkarji iz 8. in 9. razreda. V okviru  podelitve večernice so si ogledali še predstavo SNG Maribor Sen kresne noči, ob koncu pa so se posladkali še s torto.

Vsako leto v okviru Očesa besede mladinski ustvarjalci obiščejo učence naših šol. K nam sta letos prišli pravljičarka Slavka Kristan, ki je naše prvošolčke razveselila s pripovedovanjem pravljic in Alenka Spacal, ki je drugošolcem predstavila svoje kratke zgodbice in ilustracije. Tako prvošolci kot drugošolci so z navdušenjem prisluhnili njunim zgodbam.