Zaključek projekta Branje brez meja

Obisk učencev hrvaške šole iz Žakanja na naši šoli

V ponedeljek, 14. 5. 2018, so nas obiskali učenci s Hrvaške, s katerimi smo sodelovali v projektu Branje brez meja.

Ob vključitvi v projekt smo se dogovorili, da bodo oni brali knjigo naše pisateljice Dese Muck Sama doma, mi pa knjigo hrvaške pisateljice Ivane Brlić – Mažuranić Čudovite dogodivščine vajenca Hlapiča.

Skozi  leto smo knjigi prebrali, se o vsebini pogovarjali, ustvarjali na to temo, naredili plakate o knjigi in avtoricah, pripravili kratko igro in še veliko zanimivega.

Ob zaključku projekta smo se dogovorili za skupno srečanje, kjer sta se obe skupini predstavili tudi v živo. Goste smo po predstavitvi popeljali na po šoli, nato pa še na sprehod po mestu, pri čemer so jih naše osmošolke vodile po mestnih znamenitostih.

Bila je zanimiva izkušnja. Ob slovesu so nas povabili, da bi sodelovali tudi naslednje leto, ko bi srečanje potekalo na njihovi šoli. Se že veselimo …

Nekaj utrinkov s srečanja si lahko pogledate na spodnjih fotografijah.